Twee gespecialiseerde instellingen - Altrecht Jeugd en het Nederlands Psychoanalytisch Instituut – werken in het centrum samen.
Relatie tussen ouder en kind centraal
De zorg van het IMH Centrum Utrecht is georganiseerd volgens de Infant Mental Health (IMH) visie. Dit betekent dat we uitgaan van de visie dat de relatie tussen ouders en hun (ongeboren) kind in de behandeling centraal staat, ook wanneer problemen hoofdzakelijk hun oorsprong lijken te hebben bij het kind (ontwikkelingsstoornis) of de ouder (psychische problemen van de ouder). Het is van belang om ouder(s) en kind snel te verwijzen, ook als het gaat om hele jonge of zelfs ongeboren kinderen. Vroege ervaringen hebben namelijk heel veel invloed op de ontwikkeling van het kind.
Als er sprake lijkt te zijn van een ontwikkelingstoornis binnen het autismespectrum, dan vindt voor diagnostiek en behandeling een interne doorverwijzing plaats naar de afdeling Autisme Spectrum Stoornissen 0 tot 18 jaar.
Aanmelden
De huisarts (of erkende verwijzer) kan zowel baby’s en peuters (0 tot en met 3 jaar) als aanstaande ouders bij ons aanmelden, via Altrecht Entree. Nadat wij de verwijzing hebben ontvangen, volgt een uitnodiging om een afspraak te maken voor een eerste gesprek.
Meer informatie voor ouders en verwijzers
Het IMH Centrum heeft ook een eigen website: www.imh-centrum.nl

