Zo volgde ik ook al een tijdje Jermaine. Hij had zijn eigen YouTube kanaal en maakte zelf muziek en zong daarnaast nummers van de bekende artiesten. Hij had duidelijk veel volgers en kwam over als een leuke, vrolijke jongen. In de nacht van 9 juli zag hij echter geen uitweg meer en besloot hij niet meer verder te leven.
Elke dag zijn er mensen die dezelfde keuze maken. Op dat moment lijkt het niet eens meer een keuze, als je zover bent dan kun je het gevoel hebben dat je niet anders kan.
Ik reis veel met de trein en elke dag hoor je wel dat er een aanrijding met een persoon is geweest. Het klinkt zo naar en elke keer bezorgt het mij kippenvel. Waar andere treinreizigers zich zuchtend naar de borden met vertrektijden begeven op zoek naar een manier om om te reizen, denk ik vaak: wie was het? Waarom? Was er echt geen licht meer? Had iemand iets kunnen doen? En vooral denk ik: wat verschrikkelijk dat diegene zich zo gevoeld heeft dat hij of zij tot dit punt is gekomen. En wat erg voor de machinist. En wat erg voor de nabestaanden.
En dan die zuchtende mensen. Die daar totaal niet over nadenken. Deels goed, want misschien denk ik er te veel over na. Maar sommige mensen zijn zo hard. Die zeggen dan zonder nadenken dat ze het egoïstisch vinden dat de persoon in kwestie het tijdens de spits heeft gedaan. Alsof diegene op dat moment nog in staat is daar over na te denken. Ik vind het moeilijk te begrijpen dat mensen zomaar dat soort uitspraken doen zonder ook maar één seconde langer stil te staan en zonder ook maar een poging te doen zich te verplaatsen. Veel mensen hebben meteen hun oordeel klaar terwijl er achter elke ‘’aanrijding met een persoon’’ een hele lange, veelal verdrietige en eenzame geschiedenis zit.
Misschien is het ergens ook wel goed, dat die mensen dat hebben. Als dat betekent dat zij zich niet kunnen verplaatsen, dan betekent dat ook dat zij nooit in een soortgelijke situatie hebben gezeten of iemand in de omgeving hebben die zich zo heeft gevoeld. En dat is fijn. Ik zou willen dat niemand begreep waarom iemand een einde aan zijn leven zou maken omdat iedereen gewoon gelukkig was.
Het leven is echter geen sprookje. Sommige mensen lijken aan de buitenkant gelukkig. Maar in veel gevallen, net als bij Jermaine, wordt dit geluk van binnen bezegeld met een traan. Het zou fijn als mensen die niet weten hoe dat voelt, hun veroordelende mening voor zich zouden houden.
Oordelen
Reacties
16-7-2012 19:24
vaif
Heftig Sandra, om dan zelf ook in de trein te moeten zitten wachten omdat iemand gestopt is met leven.
Wat een mooie reactie heb je gekregen van Josha, wat zij ook schrijft, onderstreep ik, er moet veel en veel meer over gepraat worden wat mensen diep van binnen voelen, jowu blog is hiervoor weer een begin, deze discussie wordt ook zo in laatjes geschoven,waarom: moeilijk onderwerp. Net als zelfbeschadiging. Maar er is kort geleden niet voor niets een Symposium geweest voor hulpverleners met de titel: Suicide Leeft! Vond het een hele bijzondere titel. ALs men veel meer in gesprek gaat, zal het aantal verminderen mensen die echt niet meer willen, zijn niet tegen te houden en dan heb je nog een categorie maar die vind dat je, ook als je zelf niet meer wil leven, wel op een humane manier mag sterven. Daar ben ik zelf echt wel voorstander van. Ook wel blogs over geschreven.
Weet niet of Josha dit nog leest, maar hoop dat jij ook wat met haar woorden kunt Sandra! Nogmaals heel veel sterkte! Ik hoop dat veel hulpverleners jouw blog lezen en ook de reactie van Josha en gaan nadenken!
14-7-2012 10:07
Josha Louwerse
Beste Sandra,
Wat dapper om deze woorden op te schrijven...hiermee werk jij ook mee aan het doorbreken van dit taboe.
Helaas wordt er nog zo moeizaam over gesproken, écht over gesproken.
Zoals je wellicht wel weet, werk ik dagelijks met mensen die vaak op het punt staan en dat ze denken dat de oplossing ligt in "dood-gaan". Dat is voor beide partijen hard werken, kan ik je zeggen.
Maar wel zinvol werk! Dagelijks weer bereiken deze mensen het inzicht dat het werkelijk oplossen van de problemen ligt, bij het oplossen van het probleem.
Dat klinkt logisch wellicht...maar niet als diegene er zo van overtuigd bent dat ZIJ het probleem zijn.
Ik vind het ook pijnlijk om te lezen dat dit nou vaak juist de vertroebeling is geworden bij mensen...zij denken vaak dat zij het probleem zijn!
Terwijl de problemen vaak op andere vlakken ligt (financiele zorgen, verlies van baan, moeilijke thuissituatie, depressie enzenz)
Ik denk (helaas) niet dat we alle mensen op deze manier kunnen helpen, maar wel een grote categorie!
Heftig hè, dat mensen dan de trein als uitweg nemen! Als mens kan ik daar ook echt naar van worden.
Maar dat is meteen ook weer zo confronterend...juist omdat ze zo klem zitten én geen uitweg meer zien, volgen er dit soort drastische aanpakken. Want laten we wel zijn, dood gaan is écht nog niet zo makkelijk zelf te doen.
Keerzijde: gelukkig maar, dat dat niet makkelijk is...daardoor kunnen we veel mensen hierin nog bereiken én wel ondersteunen in het aanpakken van het werkelijke probleem. Mits we willen horen dat ze overwegen dood te willen gaan, natuurlijk!
Nogmaals, dank voor je dappere zet om hier een blog over te schrijven.
Dit is al een mooi begin om er écht over te kunnen en willen praten.
Groetjes Josha
13-7-2012 15:20
Sandra
Dank voor je reactie Vaif.
Nog pijnlijker en vreemd toevallig zat ik vandaag in een trein waar iemand voor is gesprongen. We hebben twee uur stilgestaan. En ik ben er nog steeds stil van.
13-7-2012 15:07
vaif
Sandra,
wat een mooie en gelijk ook ingrijpende blog waar jij veel in aanhaalten helemaal gelijk hebt, mensen die niemand kennen uit zo'n situatie of zelf hebben gevoeld, oordelen vaak te snel.
Mooie zin, ik citeer: wordt dit geluk van binnen bezegeld met een traan.
Vaak zoveel tranen diep van binnen bij mensen die niet te zien zijn. Het is nog triester vind ik altijd dat mensen dan op een manier stoppen met leven die niet humaan te noemen is. Iets waar ik ook altijd verdrietig van word.
Heel veel sterkte, geen nieuwe muziek meer op zijn youtube, maar wel genieten van wat hij heeft achter gelaten.

