Van jezelf houden...

03-5-2012 | 9 reactie(s)

Door Sandra

Afgelopen week was geen fijne week. Ik was somber en verdrietig. Dat zijn dagen waarop ik het moeilijk vind om mezelf en het leven dat ik leid te accepteren. Eén van mijn therapeuten zei dat het zo fijn zou zijn als ik van mezelf kon leren houden, met alles wat ik ben en niet ben. Ik kwam er achter dat van jezelf houden veel meer is dan jezelf accepteren.

Van jezelf houden is een verplichting.
Van jezelf houden is jezelf forceren het huis uit te gaan als je jezelf realiseert dat je verdrinkt in somberheid.
Van jezelf houden is op tijd gaan slapen, zodat je morgenochtend goed uitgerust bent.
Van jezelf houden is vroeg genoeg wakker worden zodat je jezelf de tijd kan geven wakker te worden en je aan te kleden, en je ontbijt rustig op te kunnen eten.
Van jezelf houden is je realiseren dat een pak koekjes niet het antwoord is op dat lege gevoel in je hart.
Van jezelf houden is diep ademhalen en jezelf afvragen waarom je je zo voelt, en dat je er bent voor jezelf.
Van jezelf houden is een vriendin bellen om samen een wandeling te maken in plaats van te verdrinken in je verslaving. Van jezelf houden is weigeren de woorden te gebruiken die jezelf neerhalen.
Van jezelf houden is weigeren je zelfwaardering af te laten hangen van opmerkingen, getallen, of wat dan ook.
Van jezelf houden is je realiseren dat falen je geen faler maakt.
Van jezelf houden is ervoor kiezen je te focussen op de gedachten en gevoelens die je goed doen voelen over jezelf, en weigeren verstrikt te raken in gedachten die je naar beneden halen.
Van jezelf houden is het alleen aanschaffen van kleding die je ook echt draagt, en alleen de kleren dragen waarin je je mooi voelt.
Van jezelf houden is jezelf optutten, zelfs op de dagen waarop je het liefst in je oude t-shirt en oversized pyjamabroek draagt.
Van jezelf houden is je eigen beste vriend zijn, je eigen grote liefde en je eigen familie wanneer je op een moment geen andere mensen hebt.
Van jezelf houden is genieten van alleen zijn, en iets doen dat je hart laat zingen.
En houden van jezelf is vergeving, doorgaan, en je ‘fouten’ van gisteren kunnen laten gaan en ze zien als lessen.
Van jezelf houden is groeien, veranderen en leren.
Van jezelf houden is volhouden als de dingen moeilijk worden, en doorgaan met het maken van de keuzes die het beste zijn voor jou, dag na dag, zelfs als het extreem moeilijk wordt.
Van jezelf houden is je vrienden en familie laten gaan als zij niet goed voor je zijn.
Van jezelf houden is wegrennen van elke relatie die je bedreigt, onveilig, waardeloos of gecontroleerd doet voelen.
Van jezelf houden is weten dat je beter verdient, en de actie ondernemen die nodig is om het leven te krijgen dat jij verdient.

Ik heb nog een hoop werk te doen. Maar het komt wel, uiteindelijk.

Van jezelf houden...

Reacties

1 2

2-10-2012 05:54

Vlinder

Wat een wijsheid, dank je wel voor deze mooie woorden! Ik print ze uit en zal ze als leidraad gebruiken om uiteindelijk gezond te worden, Vlinder

Reageer Quote

11-7-2012 19:23

Sandra

Je bericht komt op mij over alsof je suggereert dat de mensen die hier gereageerd hebben allemaal ongezond leven en onder de medicatie zitten en daarom somber zijn. Dat vind ik wat kort door de bocht en ongegrond. Een gezonde levensstijl draagt zeker bij aan je psychisch welzijn maar bijvoorbeeld een depressie zit dieper dan dat. Dan kun je nog zo gezond leven, dat gaat niet zomaar weg. Daar is meer voor nodig en de oorzaken zitten veelal diep geworteld.

Reageer Quote

11-7-2012 18:58

Lia

misschien niet overbodig maar niet roken en geen alcoholgebruik doet echt wonderen voor je lichaam.....dus alleen het gezonde tot je laten komen en daarmee ben je al een heel stuk op de goede weg.

Reageer Quote

11-7-2012 00:37

Lia

wat een somberheid hier......zorg dat je gezond eet en drinkt en dat je weer vrolijk wordt en blijft.
het leven is te snel voorbij om zo teneergeslagen te leven.
Neus in de lucht en positief denken.
Hoe gezonder je leeft hoe positiever je wordt en blijft.
beter dan al de medicatie die het onderdrukken.

Reageer Quote

5-5-2012 22:18

Carpe Diem

Van jezelf houden is voor mij zo moeilijk.............

Reageer Quote
1 2
vlinder
Home > Blogs > Sandra > Van jezelf houden...

Blogs