Somber en zwaar beleef ik de dagen hier op Ameland. Net als andere jaren verheugde ik me op een heerlijke uitwaai vakantie tijdens de kerstdagen en oud&nieuw. Maar dit jaar is m’n vakantie zo anders, ik ben anders en ik kan totaal niet voelen waar ik zo naar verlang. Niks geen ontspanning en geluk. Ik maak er wel wat van, maar eigenlijk voel ik me de grootste tijd verschrikkelijk rot.
Dat gevoel geeft me zo’n domper. Ik ben me van allerlei gevoelens en gedachten bewust, maar krijg ze niet omgedraaid. En hoe harder ik dat wil, hoe beroerder het gaat. Als ik het rustig afpel besef ik wel dat alles wat nu aan pijn naar voren komt, onbewust te maken heeft met het therapieproces waar ik in zit. Dat nu de sluiers langzaam verdwijnen en ik steeds dichter bij de beginstukken van m’n diepste pijn kom. Dat het verdorie allemaal zo linkt aan die beroerde ontwikkeling van mijn persoonlijkheid door die verschrikkelijke rotjeugd. Niet dat ik daar over denk of over pieker, maar iets in me maakt dat ik me ongelofelijk down voel en ik vermoed dat het met een laagje dieper te maken heeft.
Maar waarom moet dat nu op vakantie aanwezig zijn, terwijl ik heel veel euro’s betaal om er even fijn tussen uit te gaan? Dat maakt me zo boos. Ik sleep me door de dagen heen en verlang zo ontzettend naar huis…ik verlang zo naar het eind van deze teleurstelling.
Waarom is het dit jaar zo anders dan de andere jaren? (waarin ik ook ziek was) Ben ik dan zo naïef om te denken dat even lekker 2 weekjes vrij, even geen therapie, even lekker vakantie op Ameland me minimaal een beetje blij gaat maken?…blij blij blij!!! Tja…waarschijnlijk stiekem toch wel behoorlijk naïef.
Wat is het toch verdrietig om te beseffen dat ik dat ‘zieke stuk’ nooit thuis kan laten; Het reist altijd met me mee.
Ik ga op reis en ik neem mee…die psychische rotziekte.
Reacties
4-1-2012 10:04
Toermalijntje
vlinder zei op 1-3-2012 16:16:
Hallo Toermalijntje
Ik wil mijn excuus aanbieden .
Het was zeker niet mijn bedoeling je meteen slapeloze nachten tebezorgen.
Ik hoop oprecht dat het weer beter met je gaat
groetjes
Dank je wel Vlinder...enneh, vanacht heel goed geslapen gelukkig!
3-1-2012 16:16
vlinder
Hallo Toermalijntje
Ik wil mijn excuus aanbieden .
Het was zeker niet mijn bedoeling je meteen slapeloze nachten tebezorgen.
Ik hoop oprecht dat het weer beter met je gaat
groetjes
3-1-2012 13:29
Toermalijntje
Lieve Vlinder,
Jouw mail sloeg bij mij in als een bommetje, ik voelde me zo ongelofelijk overspoeld dat ik je bericht niet verder kon lezen. Na 2 slapeloze nachten en gepieker denk ik dat ik voor mezelf heb kunnen afpellen waarom het me zo raakte. Ik heb er 2 nieuwe blogs van gemaakt in de vorm van (moderne) gedichtjes. Daarna werd ik er gelukkig heel rustig van.
Met je goedbedoelde tip heb ik niets kunnen doen, maar ik wil je wel bedanken voor het proces dat je bij mij in gang hebt gezet door het drukken om 2 van mijn 'rode knoppen'
Warme groet Toermalijntje
ps: De 2 nieuwe blogs worden waarschijnlijk deze week geplaatst, maar als mijn bericht vragen bij je oproept, dan kun je altijd mijn mailadres vragen bij communicatie@altrecht.nl enneh...laat je door mijn kwetsbare stuk je niet weerhouden om te blijven reageren, want de andere keren hebben ze me juist heel veel deugd gedaan.
30-12-2011 13:41
vlinder
Hallo Toermalijntje
Ik voel de ellende met je mee het trekt mij gewoon ook mee maar je kunt ook gebruik maken van jou krachten en die heb jij.
IK heb voor vaif het labyrint uitgelegd. Misschien heb je het gelezen misschien kun je zelf een labyrint tekenen samen met je vriend op het strand van ameland.
Je hebt toch je laptop mee?
Als je kijkt bij google op afbeelding en dan labyrint tekenen op het strand krijg je voorbeelden hoe je dat kunt doen
OOk het beschreven hart vind ik iets voor jou en het goed kunnen omschrijven van je gevoelens dat kun je ook binnen doen.
Het klinkt misschien heel gek maar waarom zou je je piekertijd niet daaraan besteden.
Door geconcentreerd het pad tevolgen en al gaande aandacht teschenken aan alles.
Het begin van een labyrint is loslaten.
Zijn er dingen die je los wilt laten of die je gaande weg achter je wilt laten zoals boosheid,verdriet,angst of de drang tot controle.
Door dit lostelaten bereid je je voor op je aankomst in het centrum.
Je word letterlijk ontvankelijk voor nieuwe dingen.
Het centrum het ontvangen:
Je komt in verbinding met je innerlijke kern of tewel met je bron.
je gaat ruimte ervaren en innerlijke stilte .
Vaak leid dit tot nieuwe inzichten of(het begin van)een antwoord van een vraag waar je mee zit.
De terug reis is toelaten.
Wat heb je gevonden tijdens je reis door het labyrint.
En hoe kan je dat laten bezinken en meenemen naar je dagelijks leven.
Het labyrint nodigt uit haar pad regelmatig tebewandelenen je tebezinnen en tot rust tekomen.
Alle vaardigheden in het leven worden bereikt door ze regelmatig teoefenen .
Zo ook het los laten van ingenomen gedachten aan het begin van de gang door het labyrint.
Dit overgeven en vrij worden van gedachten kan je leren .
Door het "omcircelen van het ZELF"kom je dichter bij je innerlijke wijsheid.
Momenten van bezinning leiden tot meer rust voor je ziel en stabiliteit in je dagelijks bestaan.
De ziel kan haar eigen beelden en taal gaan vormen.
Als de weg die je bewandeld vertrouwd is,weet je dat dit jouw weg is.
Hoe vertrouwder je weg voelt des tecreatiever het "ZELF" zal worden.
Dit leidt vervolgens weer naar meer zelfvertrouwen bij het uitstippelen van je weg .
En om je daarbij met anderen teverbinden .
Ga gewoon lekker naar het strand wat maakt het uit trek je van niemand iets aan .
IK heb vandaag bij gratis op tehalen het tijdschrift gekregen happinezz
Er staat een mooi stukje in over de frisse wind van pinksteren (ja het is nu wel geen pinksteren maar daar lees je doorheen.
het is een nieuw ritueel
Ga samen naar buiten,naar een plek waar de wind vrij spel heeft,zoals het strand.
Ga naast elkaar staan met je voeten stevig op de grond,sluit je ogen.
Voel hoe de wind waait,als een geest die je in beweging wil brengen.
Laar irritaties bij je naar boven komen en laat ze meevoeren met de wind.
Voel hoe de wind je kan helpen om alles wat stoffig is,weg telaten waaien.
Als alle ballast is opgeruimd,stel je dan open voor frisse ideeen die met de wind komen aanwaaien.
Voel hoe nieuwe passie in je opborrelt en hoe elke vezel in jou verlangt naar het vuur dat in je zit: je mooieste verlangens,gevoelens en dromen.
De wind is niet alleen natuurkracht,maar ook liefde.
Voel hoe de wind je lichaam kan strelen,met je haren kan spelen en je lichaam koesterd.
Hoor de symfonie van het leven en dans mee op het ritme van de wind.
OPen je ogen weer.En kijk elkaar aan met een frisse blik en een vurig verlangen om jullie dromen tedelen.
Praat over de ideeen die in jullie hoofd opkwamen op het moment dat jullie daar stonden.
Wat waaide er weg?
En wat kon er binnen komen?
Deel met elkaar jullie passie.
En voel hoe de lucht en vuur elkaar versterken en warmte kunnen verspreiden.
Maak samen nog een flinke wandeling en praat met begeestering met elkaar over wat echt belangrijk voor je is
Ik heb op mijn hyves nog een mooi gedicht staan misschien is het ook iets voor jou
IK wil.
IK wil alleen zijn met de zee.
Ik wil alleen zijn met het strand.
Ik wil mijn ziel wat laten varen.
Niet mijn lijf en mijn verstand.
Ik wil gewoon een beetje dromen.
Rond de dingen die ik voel.
En de zee ik weet het zeker.
Dat ze weet wat ik bedoel.
Ik wil alleen zijn met de golven.
Ik wil alleen zijn met de lucht.
Ik wil luisteren naar mijn adem.
IK wil luisteren naar mijn zucht.
Ik wil luisteren naar mijn zwijgen.
En daarna zal ik verder gaan.
En de zee ik weet het zeker.
Zal mijn zwijgen wel verstaan.
Pff heb wel veel voor je op geschreven om je teproberen testeunen
Ik hoop dat je er iets aan hebt.
Dat je toch uit ameland komt met het idee daar niet voor niets geweest tezijn.
Moed erin houden hoor
groetjes

